+371 29564547   Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

  Blog

  Kā uzrakstīt rakstu, pieci vienkārši soļi:

  Planojiet rakstu izveloties temu1. solis. Plānojiet rakstu izvēloties tēmu, veidojat struktūru, veicat izpēti un pārbaudat faktus.

  Pirms sākt rakstīt, jāpadomā, kas interesē Jums un, kas Jūsu mērķauditoriju. 

  Tad varat pierakstīt galvenos plāna punktus, lai tiem secīgi sekotu līdzi.

  Dažādu rakstu pētīšana, nav aizliegta, jo nevienmēr mēs visu zinam. Bet paļaujoties uz citu personu informāciju, izvēlieties autoritatīvus avotus.

  Svarīgi ir pārbaudīt faktus- viss, kas nepieciešams, lai pārbaudītu Jūsu uzticamību, ir viena acīmredzama kļūda. Ikviens pieļauj kļūdas, taču ir svarīgi izvairīties no šādām nepilnībām.

   

  2. solis: Iedomājieties virsrakstu, kas ir gan informatīvs, gan uztvers lasītāju uzmanību.

  Daži saka, ka Jums vajadzētu būt pēc iespējas konkrētākam (lai nemaldinātu savus lasītājus un pārvaldītu viņu cerības), bet citi iesaka izmantot abstraktāku pieeju. Neskaidri virsraksti varētu darboties lieliski, bet lielākajai daļai no mums labāk būt konkrētam.

  Vēl viena izplatīta metode ir jautājuma uzdošana virsrakstā, kā tas ir šajā piemērā:

  Kā algoritms var uzrakstīt labāku rakstu nekā žurnālists cilvēkam?

  Tomēr arī šis paņēmiens kļūst nogurdinošs, un šajās dienās to izmanto mazāk publikāciju (par laimi līdzās vienmēr aizraujošajam virsrakstam “Tu neticēsi…”). Ja izvēlaties uzdot jautājumus virsrakstos, pārliecinieties, vai tas ir jautājums, kuru patiesi ieinteresēs Jūsu auditorija.

  Tekstu virsrakstu rakstīšana ir ne tikai māksla, bet arī zinātne, un tas, iespējams, attaisno paša ierakstu, taču pagaidām- eksperimentējat ar to, kas darbojas Jūsu auditorijai.

  3. solis. Rakstiet savu rakstu, vai nu uzrakstiet melnrakstu, vai arī pakāpeniski rakstiet pa daļām.

  Uzrakstīt uzreiz melnrakstu vai arī rakstīt tekstu pa daļam- bez starpības, galvenais paveikt pēc iespējas vairāk. Tas ļauj vieglāk koncentrēties uz tēmu, samazina iespēju aizmirst svarīgākos punktus.

  Tāpat kā vairums prasmju, arī rakstīšana kļūst vienkāršāka un dabiskāka, jo vairāk Jūs to darāt. Kad Jūs pirmo reizi sākat, Jums varētu šķist, ka tekstu rakstīšana prasa nedēļu (vai ilgāku laiku), taču ar laiku Jūs iepraktizējaties, un nešķiet tik grūti kā sākumā. (prasās pēc domas turpinājuma)

  PIEZĪME: Daudzi cilvēki cīnās ar ievadrakstu rakstīšanu. Lieliska stratēģija ir ievada uzrakstīšana pēdējā.

  4. solis: Izmantojiet attēlus, lai uzlabotu savu rakstu un izskaidrotu sarežģītas tēmas.

  Atteli veido lielisku vizualo teluAttēli efektīvāk palīdz Jūsu tekstam.

  Viens no vissvarīgākajiem iemesliem attēlu iekļaušanai rakstos ir teksta sadalīšana. Attēli padarīs Jūsu ierakstu mazāk iebiedējošu un vizuāli pievilcīgāku.

  Attēli veido lielisku vizuālo tēlu.

  Ikvienam patīk labi smieties, un labi izvēlēts attēls var palīdzēt atvieglot Jūsu tekstu. Tas var būt īpaši efektīvi, ja rakstāt par sausu (vai garlaicīgu) tēmu.

  Attēli padara saprotamākas sarežģītas tēmas.

  Atzīsimies - dažreiz digitālais mārketings (un simtiem citu nišu tēmu) nav jaunpienācējiem saprotamākā tēma. Tāpēc attēli ir būtiska Jūsu tekstu daļa, ja vēlaties paplašināt savu auditoriju. Diagrammas, tabulas un citi vizuālie resursi var palīdzēt Jūsu lasītājiem izprast abstraktas vai sarežģītas tēmas un aptvert punktus, kurus Jūs mēģināt pateikt.

  5. solis. Labojiet savu rakstu. Izvairieties no atkārtošanās, izlasiet savu rakstu skaļi un kāds cits to, lai izlasa un sniedz atsauksmes. Paturētu teikumus un rindkopas īsus.

  Izvairieties no atkārtošanās.

  Dažas lietas ir vairāk kaitinošas lasīšanai nekā noteiktu vārdu vai frāžu atkārtošana. Kad esat pabeidzis teksta melnrakstu, izlasiet to un pārbaudiet, vai nav vārdu, kurus var aizstāt, lai neatkārtotos.

  Saglabājiet teikumus īsus un rindkopas īsākas.

  Nepieredzējušu tekstu autoru pieļauta kļūda- milzīgās teksta sienas. Teikumiem jābūt pēc iespējas īsākiem-  uzreiz vieglāk lasīt. Arī rindkopām jābūt īsām- jo īsāka rindkopa, jo lielāka iespēja, ka Jūsu lasītāji turpinās lasīt.

  Rakstu veidošana ir viens no tiem darbiem, kas šķiet viegls, kamēr tas nav jādara. Par laimi tas kļūst vieglāk!

   

  Uncategorised

  Mūsu vērtējums: 100% - 50 votes

  100%